Lenochodí homerun na ME v baseballe 2023

Zveřejněno —

EUROBASEBALL na domácí půdě je snem každého českého hráče baseballu a Neúnavní mohli být i díky podpoře České baseballové asociace jeho součástí.

V posledním zářiovém týdnu se v 5 městech České republiky odehrál letošní vrchol evropského baseballu, ve kterém se neztratili ani hráči našeho národního výběru. Ambice českých reprezentantů byly jen ty nejvyšší a těmto ambicím odpovídal i zájem diváků. Téměř 11000 diváků bylo živě přítomno na stadionech při utkání českých baseballistů a další tisíce diváků sledovaly zápasy národních výběrů na obrazovkách České televize.

Neúnavní se díky propojení s generálním partnerem – skupinou ČEZ a její nadací stali součástí fanzóny v Ostravě a Brně. Během 3 dnů se na stanovišti Neúnavných zastavily stovky návštěvníků, kterým byla zábavnou formou představena problematika ME/CFS. K dispozici byly různé osvětové materiály, fanoušci se mohli zapojit do ME Challenge a mnozí si také odnesli limitovaný lenochodí merch, přičemž výtěžek z jeho prodeje poputuje přímo na organizaci aktivit pro pacienty.

Středobodem celé fanzóny pak bylo stanoviště „Oranžové kolo Nadace ČEZ“, ve kterém si mohli návštěvníci zasportovat na cyklistických trenažérech a díky svému úsilí přispět na dobrou věc. Celkový výtěžek z akce přesahoval částku 300 tis. korun, přičemž se tato částka rozdělila mezi 3 neziskové organizace, které byly zapojeny do šampionátu. Na aktivity Neúnavných se podařilo vysportovat neuvěřitelných 100 147 korun. Velmi si vážíme aktivity všech zúčastněných a děkujeme Nadaci ČEZ, která je naším dlouhodobým partnerem a pomáhá zlepšit situaci pacientů s ME/CFS.

Další články

Studie “Situace pacientů s ME/CFS v ČR, 2024”

Na začátku roku 2024 se Neúnavní rozhodli uskutečnit studii pacientů s ME/CFS v České republice, …

Neúnavní se letos zapojí do kampaně #GlobalVoiceForME

Neúnavní se bok po boku s partnerskými organizacemi v rámci World ME Alliance zapojí do kampaně “…

Lenochodí homerun na ME v baseballe 2023

EUROBASEBALL na domácí půdě je snem každého českého hráče baseballu a Neúnavní mohli být i díky p…

Neúnavní - Nadační fond na podporu pacientů s chronickým únavovým syndromem

© Neúnavní.cz