Neúnavní se letos zapojí do kampaně #GlobalVoiceForME

Zveřejněno —

Neúnavní se bok po boku s partnerskými organizacemi v rámci World ME Alliance zapojí do kampaně “Become a #GlobalVoiceForME” při příležitosti letošního World ME Day v květnu.

V poslední době se prostředí ME/CFS vyvinulo a COVID-19 se objevil jako jeden z nejčastějších spouštěčů tohoto chronického onemocnění. Průnik těchto dvou zdravotních problémů vedl k výraznému nárůstu počtu lidí postižených ME. Dnes odhadujeme, že nejméně 55 milionů jedinců na celém světě žije s vysilujícími účinky tohoto stavu. Uprostřed těchto eskalujících čísel členské organizace World ME Alliance aktivně spojují své síly a zesilují svou podporu pro iniciativy, které se snaží řešit mnohostranný dopad ME na jednotlivce i komunity.

Vytvoření #GlobalVoiceForME

Tento Světový den ME vyzývá naše Aliance jednotlivce, organizace a země, aby se staly #GlobalVoiceForME. Jako kolektiv zvyšte naši sílu. Sjednocením našich hlasů můžeme ovlivnit trajektorii výzkumu ME, léčby a podpory.

ME nezná hranice, stejně jako naše snaha proti tomu bojovat. Je klíčové, aby země na celém světě spolupracovaly na řešení této krize. Podporou mezinárodní spolupráce, sdílením výsledků výzkumu a budováním uznání v každé zemi můžeme připravit cestu k pokroku v porozumění a léčbě ME.

Více informací o celosvětové kampani můžete najít na stránkách World ME Alliance. Neúnavní budou sdílet detaily a instrukce k české události v následujících týdnech.

Další články

Studie “Situace pacientů s ME/CFS v ČR, 2024”

Na začátku roku 2024 se Neúnavní rozhodli uskutečnit studii pacientů s ME/CFS v České republice, …

Neúnavní se letos zapojí do kampaně #GlobalVoiceForME

Neúnavní se bok po boku s partnerskými organizacemi v rámci World ME Alliance zapojí do kampaně “…

Lenochodí homerun na ME v baseballe 2023

EUROBASEBALL na domácí půdě je snem každého českého hráče baseballu a Neúnavní mohli být i díky p…

Neúnavní - Nadační fond na podporu pacientů s chronickým únavovým syndromem

© Neúnavní.cz