Pozvánka na MMD 2023

Zveřejněno —

Ministerstvo zdravotnictví, proč si s ME/CFS hrajete na schovávanou?” aneb Millions Missing Day 2023 Praha

Jménem Nadačního fondu Neúnavní pozvali v pátek 12. května na Palackého náměstí v Praze před budovu Ministerstva zdravotnictví. Sejdeme se v centru Prahy, abychom upozornili na problematiku pacientů s chronickým únavovým syndromem (ME/CFS), které tato nemoc vyřadila z běžného života. Připojujeme se k zahraničním organizacím pomáhajícím těmto pacientům a připomeneme si tento mezinárodní den i v České republice.

Osoby chybějící v běžném životě připomenou boty, které symbolicky zdůrazní nemožnost pacientů podílet se na kampani osobně. Prostřednictvím této kampaně chceme zdůraznit nedostatečnou pozornost a rovný přístup k efektivní zdravotní sociální péči pacientům s ME/CFS. Ministerstvo zdravotnictví opakovaně ignoruje výzvy Neúnavných pro navázání dialogu vedoucímu k úpravě současného systému s cílem zajištění adekvátní péče propacienty, a i proto v tento den předáme výzvu s podpisy více než 400 pacientů k rukám ministra zdravotnictví.

Pacienti dorazí na místo konání ve 13 hodin a podělí se o své příběhy s nemocí. Kromě setkání s pacienty se můžete těšit i na symbolickou “výstavu” bot a vzkazů od pacientů.

Další články

Studie “Situace pacientů s ME/CFS v ČR, 2024”

Na začátku roku 2024 se Neúnavní rozhodli uskutečnit studii pacientů s ME/CFS v České republice, …

Neúnavní se letos zapojí do kampaně #GlobalVoiceForME

Neúnavní se bok po boku s partnerskými organizacemi v rámci World ME Alliance zapojí do kampaně “…

Lenochodí homerun na ME v baseballe 2023

EUROBASEBALL na domácí půdě je snem každého českého hráče baseballu a Neúnavní mohli být i díky p…

Neúnavní - Nadační fond na podporu pacientů s chronickým únavovým syndromem

© Neúnavní.cz