Pozvánka na MMD 2023

Zveřejněno —

Ministerstvo zdravotnictví, proč si s ME/CFS hrajete na schovávanou?” aneb Millions Missing Day 2023 Praha

Jménem Nadačního fondu Neúnavní pozvali v pátek 12. května na Palackého náměstí v Praze před budovu Ministerstva zdravotnictví. Sejdeme se v centru Prahy, abychom upozornili na problematiku pacientů s chronickým únavovým syndromem (ME/CFS), které tato nemoc vyřadila z běžného života. Připojujeme se k zahraničním organizacím pomáhajícím těmto pacientům a připomeneme si tento mezinárodní den i v České republice.

Osoby chybějící v běžném životě připomenou boty, které symbolicky zdůrazní nemožnost pacientů podílet se na kampani osobně. Prostřednictvím této kampaně chceme zdůraznit nedostatečnou pozornost a rovný přístup k efektivní zdravotní sociální péči pacientům s ME/CFS. Ministerstvo zdravotnictví opakovaně ignoruje výzvy Neúnavných pro navázání dialogu vedoucímu k úpravě současného systému s cílem zajištění adekvátní péče propacienty, a i proto v tento den předáme výzvu s podpisy více než 400 pacientů k rukám ministra zdravotnictví.

Pacienti dorazí na místo konání ve 13 hodin a podělí se o své příběhy s nemocí. Kromě setkání s pacienty se můžete těšit i na symbolickou “výstavu” bot a vzkazů od pacientů.

Další články

Petřínská rozhledna se rozsvítí na připomínku pacientů s chronickým únavovým syndromem

Petřínská rozhledna v noci z 12. na 13. května (20:35 až 5:20) rozzáří ve žlutých barvách, které …

Pozvánka na MMD 2023

“Ministerstvo zdravotnictví, proč si s ME/CFS hrajete na schovávanou?” aneb Millions Missing Day …

Neúnavní se připojili k NAPO

Neúnavní se v rámci svých snah o zvýšení vlivu na legislativní změny v Česku stali členem Národní…

Neúnavní - Nadační fond na podporu pacientů s chronickým únavovým syndromem

© Neúnavní.cz